Dlouhé hmoždinky

Převážnou část našich prodejů tvoří rámové hmoždinky Fischer a to především díky dobrému poměru cena/ přidaná hodnota. V případě potřeby Fischer disponuje technickým oddělením i techniků, kteří mohou provádět výtahové zkoušky rámových hmoždinek přímo na stavbě a potvrdit tak vhodnost doporučeného kotvení.

Rámové hmoždinky Fischer se snažíme držet na našem skladě pro rychlé vykrývání vašich potřeb.

 

Jak si vybrat rámovou hmoždinku?

Jakou hlavu má mít šroub hmoždinky?

Dělají se zapuštěnou hlavou nebo se šestihrannou hlavou. Většina šroubů se šestihrannou hlavou má integrovanou podložku. Některé typy mají v šestihranné hlavě navíc drážku TORX. Šestihranná hlava se hodí pro připevnění ocelových patlí patek, jeklů apod. Zapuštěná hlava se nejčastěji používá pro připevnění dřevěných konstrukcí, kde chceme hlavu tzv. zapustit.

 

Jak zvolit délku rámové hmoždinky?

Každá hmoždinka má do konkrétního stavebního materiálu předepsanou tzv. kotevní hloubku. Pokud sečtu kotevní hloubku, tloušťku omítky se zateplením  a sílu připevňovaného předmětu získám délku rámové hmoždinky.

 

 

Jaký typ rámové hmoždinky Fischer zvolit?

Fischer nabízí několik typů rámových hmoždinek.

Služebně nejstarší hmoždinka FUR je naše zubatá specialistka speciálně vyvinutá pro děrované cihly. Při utahování šroubu u této hmoždinky dochází vylézání plastových zoubků, které se mají opřít o stěny děrované cihly. Nevýhodou této hmoždinky je složitá výroba z čehož vyplývá vyšší cena. Hmoždinka se pomalu chystá do důchodu a měl by ji nahradit typ SXRL.

Fischer SXRL je nová hmoždinka určená pro kotvení do dutých cihel, ytongu, ale i betonu. Díky dlouhé rozpěrné zóně má větší šanci se zachytit v příčkách děrovaných cihel. Díky použitému recyklovanému materiálu ve výrobě je její cena velmi příjemná.

Fischer SXR má zkrácenou rozpěrnou zónu a je určena pro kotvení do plných materiálů jako je beton, plná cihla či kámen. Pro děrované cihly není úplně vhodná.

 

Pořád si nejste jisti? Napište nám. Rádi pomůžeme.